Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Столітній рецепт
    13 Вересня 2021

    Столітній рецепт

    Засмаглий і спітнілий, у білому ковпаку кухаря, над 50-літровим баняком Анатолій виглядає, як чаклун над казаном із магічним зіллям. Помішує над вогнищем бульйон, зварений на свинячих рульках, і щораз усміхається, розповідаючи, як його родина вже понад століття готує борщ.

    — Ми, бачте, — каже, — заправку робимо окремо на пательні. І не шкодуємо туди нашинкованого буряку. Що більше буряку, то краще. Моя прабаба вигадала цей рецепт із рулькою сто років тому — бережемо його та передаємо із покоління в покоління. 

    Анатолій — один із учасників фестивалю «Таврія-борщ», який проводять щороку на початку вересня у селі Великі Копані на Херсонщині. Цьогоріч звання найкращих у борщовій справі виборювала рекордна кількість учасників — представники 35 громад із Херсонської та Миколаївської областей. 

    На фестивалі, що відбувся поблизу найбільшого в Україні гуртового ринку овочів, зібрався кількатисячний натовп. Борщі варили весь ранок, додаючи до бульйону не тільки м’ясо, а й рибу — наприклад, чорноморських бичків. Більшість казанів кипіли на вогнищі, дехто приніс величезні газові балони для плит. Заправляли борщі цукром, оцтом, розсолом із квашених огірків і чарочкою домашнього самогону. Гостей розважали місцеві мешканці в костюмах овочів — символічний борщовий набір. А перше місце виборола команда Таврійської міської об’єднаної територіальної громади — їхній борщ за класичним рецептом із пампушками з часником засмакував журі найбільше. 

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00