Стерненко
  23 Лютого 2021

  Стерненко

  Сім років і три місяці ув’язнення, а також конфіскація половини майна. 23 лютого суд в Одесі засудив 25-річного активіста та блогера Сергія Стерненка у справі про викрадення людини. Його звинувачували у причетності до викрадення та катування Сергія Щербича, керівника одеського відділення проросійської партії «Родіна», повідомляє ВВС Україна. Активіста затримали прямо у залі суду, сторона захисту готує апеляцію. 

  У квітні 2015 року, за кілька днів до того, як Щербич мав стати депутатом однієї з райрад Одещини, його запросили на зустріч, а потім  вивезли у невідомому напрямку з мішком на голові: били та вимагали відмовитися від мандату. Як стверджує слідство, одним із нападників на проросійського політика був Сергій Стерненко. 

  Сам активіст, як і сотні людей, які прийшли підтримати його під залу суду, стверджує, що справа проти нього сфабрикована. За словами Стерненка, за цим рішенням нібито стоять одіозний мер Одеси Геннадій Труханов, заступник голови Офісу президента Олег Татаров та генпрокурорка Ірина Венедіктова. 

  Справа Щербича — не єдине, у чому звинувачують одного з лідерів одеського Євромайдану. Проти Стерненка, зокрема, також відкрите провадження про перевищення самооборони, яке завершилося смертю людини. Весною 2018 року на активіста втретє напали озброєні люди. У ході самооборони Стерненко наніс одному з нападників, Івану Кузнєцову, ножові поранення, від яких той помер. Волонтер наполягає на тому, що хотів зупинити, а не вбити кривдника. І підкреслює, що його власні звернення до суду та слідчих органів про притягнення до відповідальності тих, хто замовляв напади на нього, досі стоять на місці. 


  Дивіться також:

  Захистити Стерненка

  Справедливого розгляду справи активістам доводиться вимагати протестами — фоторепортаж Олександра Хоменка

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00