Спогади
  14 Травня 2021

  Спогади

  Упродовж 1944-46 років з українських етнічних земель на Закерзонні, що тепер належать до Польщі, поляки вимушено виселили в Україну близько пів мільйона українців. Серед них була і родина Марії Смук — так вони потрапили у село Плебанівка на Тернопільщині, де зроблено цю світлину.

  Сьогодні 80-річна пані Марія пригадує, як її родині вдалося врятуватись від масового вбивства у ніч на 17 квітня 1945 року, коли польський бандитський загін розстріляв кількасот українців у її рідному селі Пискоровичі. Вона й досі не може без сліз пригадувати тогочасні події.

  Авторка світлини Катерина Москалюк, журналістка і документальна фотографка зі Львова. З 2018 року працює фотожурналісткою у мультимедійному ресурсі «Локальна історія». Роботи Катерини публікували у виданнях Bird in Flight, Заборона, The Ukrainians, Куншт, Фокус та інших, а також демонстрували на міжнародних виставках, серед яких Фотовернісаж на Покрову, Life Press Photo та Sony World Photography Awards.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00