Рівний пульс реанімації
  Роман Балук 25 Травня 2020

  Рівний пульс реанімації

  Львівська обласна інфекційна лікарня головний лікувальний заклад Львівщини для хворих на COVID-19. Її невисокі австрійські корпуси ховаються у затишному дендропарку поблизу найстарішого у місті Личаківського цвинтаря. Львівському фоторепортерові Романові Балуку вдалося відвідати реанімаційне відділення лікарні. Роман співпрацює із пресслужбою Львівської міської ради, публікувався у Reuters, The Times, Радіо Свобода, «Новом Времени», газеті «День» та інших медіа.

  «Ще у перші тижні карантину я мав нагоду познімати у приймальному відділенні лікарні, куди швидкі привозили пацієнтів із підозрою на коронавірус. Я злегка дивувався спокійній, упевненій поведінці лікарів, пояснюючи це собі невеликою натоді кількістю підтверджених хворих. Було важко зняти якусь динаміку. І ось нині у повному комплекті захисних засобів я ненадовго заглянув до реанімаційного відділення. Здавалося б, у найстрашніше наразі місце Львова. Натомість там панувала така ж спокійна атмосфера, як тоді у приймальному. Все нагадувало налагоджену роками роботу досвідчених моряків під час шторму. 

  Багато лікарів. Багато скла. Багато обладнання. Натомість мало місця, кольору, а надто — часу на зйомку, більшість якого пішла на адаптацію медперсоналу до присутності камери. Коли на власні очі бачиш, як розмірено, неквапом лікарі рятують людські життя у червоній зоні, страх захворіти наче трансформується у розуміння важливості дотримання правил безпеки. А в емоційній пам’яті залишаються професійний азарт медиків, стійкість знесилених пацієнтів і краплі поту, що стікають спиною під захисним костюмом».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00