Site icon Reporters.

Пулітцер-2020: За межею

У минулому столітті на Землі потеплішало в середньому на 1 градус Цельсія. Проте, як свідчить ґрунтовне дослідження Washington Post, багато де потепління перевищило 2°С — а саме цей показник науковці й політики вважають червоною лінією, після перетину якої нашій планеті не уникнути катастрофічних і незворотних наслідків. Наразі таке потепління охопило десятину земної кулі — площу, вп’ятеро більшу за США. 

Наслідки глобального потепління вже неможливо не помічати. На північному сході США Атлантика щороку забирає подекуди по метру узбережжя, іноді разом із пляжною нерухомістю. У всьому світі змінюються популяції океанічної фауни, а деяким видам — до прикладу, коралам, — загрожує вимирання. Апокаліптична спека досмажує Австралію, а Катар на Близькому Сході вже кондиціонує повітря назовні.

Людська цивілізація звикла виживати на базі накопиченого за останні сім тисяч років досвіду того, як влаштовано нашу планету, — поки її клімат залишався винятково стабільним. Наразі ми шаленими темпами втрачаємо цей еквілібріум, і уламки звичного світу зловісно хрускочуть у нас під ногами.

За новаторську серію матеріалів, які з науковою точністю свідчать про згубні наслідки екстремальних температур на планеті, газета Washington Post отримала Пулітцерівську премію-2020 з журналістики у номінації «Пояснювальна журналістика». Частину публікацій у вільному доступі можна прочитати мовою оригіналу за посиланнями на сторінці премії.

Gloria H. Chomica / Masterfile