Проти законної корупції

    Проти законної корупції

    У п’ятницю, 30-го жовтня, українці з фаєрами і плакатами оточили будівлю Конституційного суду України із закликом повернути антикорупційне законодавство. Влаштували мітинг у знак протесту проти  останнього рішення КСУ: 27 жовтня суд фактично легітимізував корупцію. На закритому засіданні КСУ скасував контроль, перевірку, зберігання та оприлюднення електронних декларацій чиновників та суддів та визнав неконституційним покарання за декларування недостовірної інформації. Рішення ухвалили за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». 

    Для української демократії таке рішення означає серйозний удар по боротьбі з корупцією та відкриття чиновникам необмежених можливостей для незаконного збагачення. Тепер депутати, судді, прокурори та високопосадовці мають законне право не звітувати перед громадянами України свої доходи, майно та витрати. А за свою корупційну діяльність не нестимуть жодної відповідальності. Також прогнозують, що таке рішення суду закриє Україні усі шляхи до ЄС та співробітництва з МВФ. Детальніше про те, які наслідки матиме рішення КСУ, читайте на сайті Новин здорової людини.

    Напередодні сьогоднішньої акції відбулося термінове закрите засідання РНБО. Президент України дав доручення терміново зареєструвати у Верховній Раді законопроект, що дасть змогу розблокувати діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції. НАЗК має забезпечити відкритий цілодобовий доступ до публічної частини держреєстру декларацій, а також забезпечити проведення спеціальних перевірок відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».


    [Репортаж створено за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00