Пробудження
  25 Лютого 2020

  Пробудження

  Олександр Хоменко — фотокореспондент і фоторедактор видань Ukraїner і depo.ua. Знімає документальні проєкти з 2015 року. Окрім багатьох українських видань, публікувався у The Guardian, Wall Street Journal, The Daily Signal, Deutsche Welle тощо.

  «Одного дня в нашій сім’ї з’явилася чотиримісячна дитина — усиновлений хлопчик. Наступного ранку, дивлячись як новоспечені мама і син сплять поруч, виглядаючи зовсім чужими одне одному, я вирішив знімати їх.

  Уві сні неможливо збрехати, навіть підсвідомо. Короткий проміжок часу між сном і пробудженням показує наші справжні стосунки, реальний рівень довіри між людьми. Майже півтора роки я знімав, як народжувалася і видозмінювалася любов між дружиною і нашим сином, як вони пізнавали одне одного.

  Але дружина раптово померла і постало питання: що робити тепер із нашими почуттями, як жити далі? Що робити з любов’ю, якою неможливо поділитися із тим, кого любиш? Світле майбутнє ранку різко змінилося сутінками буття. 

  І я вирішив продовжити проєкт, знімаючи замість дружини самого себе і фіксуючи вже не тільки свої  з сином пробудження, але й засинання — своєрідний підсумок прожитого дня. Намагаючись дослідити таким чином уже стосунки між живими і мертвими, між пам’яттю і реальністю, між минулим і майбутнім.

  На цих знімках присутній автор, що є порушенням канону документалістики. Але насправді не важливо, хто саме зображений на фото. Не найважливіше навіть, що поворотним моментом цієї історії є смерть головної героїні — хочу на цьому наголосити, розуміючи, що момент загибелі автоматично викликає величезну хвилю співчуття до героїв. 

  Смерть — тільки побічна тема “Пробудження”. Ця історія від початку замислювалася як спроба притчі про Любов — універсальної оповіді, де є просто безіменні Дитина, Жінка і Чоловік, на місці яких міг би опинитися будь-хто.  Адже у кожного з нас знайдеться своя історія про любов».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00