Перший президент

  Перший президент

  У Києві попрощалися з першим президентом незалежної України Леонідом Кравчуком. Церемонія прощання відбулася в «Українському домі» у центрі столиці.  

  Віддати останню шану Леоніду Кравчуку прийшли мер Києва Віталій Кличко, міністр оборони Олексій Резніков, чинний президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська. Попрощатися з першим президентом України прибули також другий, третій та п’ятий президенти: Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко, повідомляє УП. 

  88-річний Леонід Кравчук помер після тривалої недуги 10 травня у німецькому Мюнхені, де перебував на лікуванні.

  Леонід Макарович Кравчук — перший президент незалежної України, останній голова Верховної Ради УРСР та голова Верховної Ради України.  В останній рік своєї діяльності Кравчук вів мирні переговори в мінському форматі: у липні 2020 року на громадських засадах став головою української делегації в Тристоронній контактній групі. Він — Герой України, кавалер ордена Свободи, повний кавалер ордена князя Ярослава Мудрого.

  Автор фото В’ячеслав Ратинський — український репортер і документальний фотограф. Публікувався у багатьох українських виданнях (Українська правда, Громадське, Новое время, Фокус, Forbes, Український тиждень та інших), а також у низці зарубіжних видань (The Telegraph, Daily Mail, The New York Times, El Pais, Radio Freedom Europe, BBC, Reuters, Der Spiegel). Автор фотоісторії «100 миттєвостей Революції Гідності», що була опублікована Reporters у листопаді 2021 року.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00