Перше повернення додому
  10 Вересня 2019

  Перше повернення додому

  П’ять років тому, 10 вересня 2014 року, у Яворові на Львівщині зустрічали українських військовослужбовців, які одні з перших повернулись на ротацію. 

  24-ту окрему механізовану бригаду імені Короля Данила скерували на Донеччину та Луганщину у березні 2014 року. З початком російської агресії проти України військові тримали оборону в зоні проведення антитерористичної операції. Через шість місяців підрозіл повернувся у Яворів, пункт постійної дислокації. Момент зафіксував Ярослав Табінський — фотограф і дослідник фотографії, що співпрацює з всеукраїнськими виданнями та викладає на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, призер Міжнародної фотовиставки газети «День»:

  «Тоді це були перші українські воїни російсько-української війни, у тому числі добровольці, яких зустрічали словами «Герої!» та «Слава Героям!».

  Після піврічної служби військові зустрілись із рідними — вони приїхали в Яворів посеред ночі. Близько трьохсот воїнів вишикувались в шеренгу та під супровід військового оркестру заспівали гімн України. А далі людське — сльози, обійми, усмішки.

  На жаль, з війни повернулись не всі захисники України — пам’ять про загиблих побратимів вшанували  мовчання. Після цієї першої ротації більшість воїнів 24-ої механізованої бригади імені Короля Данила повернулись на Схід і продовжили службу».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00