Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Останній проукраїнський
    28 Квітня 2021

    Останній проукраїнський

    Мирна хода проти зброї. Сім років тому, 28 квітня 2014-го, у Донецьку відбувся останній проукраїнський мітинг. Містом, яке на той час уже було окуповане російськими гібридними силами, пройшлися тисячі людей та проїхалися кілька десятків машин «Автомайдану». Загорнуті у синьо-жовті стяги, активісти скандували «Слава Україні!» та слухали патріотичні пісні. Мали б дійти з вулиці Артема до торговельного центру «Донецьк-сіті», та на півдорозі на процесію напали невідомі. 

    Вони були озброєні травматичними пістолетами, ножами, битами та газовими балончиками, чоловіки у балаклавах били всіх без розбору — чоловіків, жінок, старих та дітей. Коли ж зрозуміли, що активісти будуть намагатися чинити опір навіть голими руками, — кинули у ходу кілька шумових гранат. 

    Фотограф із Донецька Сергій Ваганов пригадує той день як «криваве місиво» та «розгром українського мітингу за активної участі і пасивного пособництва міліції». Зрештою, на восьмому році бойових дій, які насправді є неоголошеною російсько-українською війною, чимала частина службовців силових структур Донбасу так і залишилася на боці російських гібридних сил. 

    На останньому проукраїнському мітингу у Донецьку від рук бойовиків та їхніх прихильників постраждали кілька десятків людей. Від початку травня і протягом літа 2014-го місто масово залишали мирні мешканці. За даними Міністерства соціальної політики, статус вимушених переселенців мають понад 1,5 мільйона українців. Вони — ті, чиї домівки залишилися на окупованій частині Донбасу та в анексованому Криму. 

    Автор знімка — Сергій Ваганов. Член Національної спілки фотохудожників України, переможець міжнародних фотоконкурсів і багаторічний кореспондент українських та міжнародних фотоагенцій, таких як Associated Press, EPA, France Press, УНІАН. Понад 20 років Сергій знімав Донецьк.


    Дивіться також:

    20 років із життя Донецька в об’єктиві Сергія Ваганова

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00