Охоплений смогом Київ
  17 Квітня 2020

  Охоплений смогом Київ

  Станом на вчора рівень забруднення повітря у столиці України перевищував норму майже у вісім разів. Про це свідчать дані рейтингу міст за якістю повітря від міжнародного порталу IQAir. Індекс забруднення повітря у Києві сягнув 380 пунктів (високий рівень небезпеки), тоді як норма — 50. 

  Причиною смогу у міській адміністрації називають продукти горіння, принесені вітром із пожеж у Житомирській області та зоні відчуження Чорнобильської АЕС. 

  Дим, який охопив місто, може викликати головний біль, кашель, проблеми з диханням, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа і гортані, а також інші захворювання та алергії. Для запобігання шкоди здоров’ю у МОЗ України рекомендують дотримуватись певних правил. Зокрема, не виходити на вулицю вранці, уникати тривалих прогулянок, щільно зачиняти вікна та двері, робити вологе прибирання, пити 2-3 літра рідини на день, промивати ніс і горло. Натомість КМДА закликала киян взагалі зачинити вікна і не виходити з дому.

  У Державній службі з надзвичайних ситуацій запевняють, що наразі столичне повітря не несе хімічної та радіологічної загрози. Сьогодні вдень індекс забруднення IQAir суттєво знизився, але все ще перевищує норму більше ніж утричі (160 пунктів). Втім, портал прогнозує зниження індексу до нормальних значень до 6 ранку в суботу.

  Автор знімку — Сергій Коровайний, фотограф, що знімає для Радіо Свобода, Ukraїner, The Gate Agency та Reporters, продюсер New Cave Media.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00