Обличчя Майдану
Михайло Палінчак — український фотограф, який публікувався у The New York Times, TIME, The Washington Post, The Guardian, Spiegel та багатьох інших виданнях. Брав участь у низці фотовиставок у США, Великобританії, Німеччині, Бельгії, Польщі. Протягом п’яти років був офіційним фотографом Президента України Петра Порошенка. До шостої річниці Революції Гідності публікуємо серію знімків Михайла «Обличчя Майдану».
«У 2014-му році в центрі Києва було вбито майже сотню протестувальників. Через п’ять років я йшов по Інститутській — вулиці, де полягли більшість із них, — і зауважив знімки, що висять на деревах. Ці фотографії колись залишили там родичі та друзі. Згодом фотографії почали вицвітати, деякі зображення покрилися пліснявою, а інші майже стерлися. Так само час стирає з нашої пам’яті революційні події.
Розглядаючи ці понівечені часом знімки, які мають нагадувати нам про людей, котрі пожертвували найціннішим — своїм життям, я згадав цитату американської письменниці Сьюзен Зонтаг: “Все існує, щоб закінчитися фотографією”.
Але що залишиться, якщо й фотографії зникнуть?».
За різними оцінками, з 18 по 20 лютого 2014 року на Майдані та біля нього загинуло від 78 до 83 активістів. Наймолодшому з них — Назару Войтовичу було 17, найстаршому — Івану Наконечному — 83 роки. Після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Так «Небесна сотня» стала сотнею буквально.
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.