Нескорений
  29 Січня 2020

  Нескорений

  Данило Павлов ― фотограф, фоторедактор Reporters. Кілька днів знімав репортаж про підготовку української збірної до Invictus Games. Три роки тому зробив цей кадр — на ньому фінішує дистанцію український військовий Вадим Свириденко.

  «Він став справжнім прикладом незламності духу для багатьох людей із інвалідністю. Вадима мобілізували влітку 2014-го як військового медика. Він брав участь у боях за Щастя і Дебальцеве. Намагаючись вивести побратимів із оточення, отримав контузію від вибухової хвилі танкового снаряду. 

  Тоді, у 2015-му, евакуаційна команда з Дебальцевого потрапила під обстріл терористів, а вціліла вантажівка з пораненими, де перебував Вадим, підірвалася на міні. Поранений хлопець чотири доби ховався на 20-градусному морозі. Згодом потрапив до полону та був переданий українській стороні з обмороженнями 4-го ступеня та сепсисом. Після операцій втратив кисті рук та стопи ніг. 

  Свириденко навчився ходити на протезах та користуватися штучними руками, які йому виготовили у США. Після 8-місячного лікування там він повністю опанував себе, може бігати і піднімати штангу. У 2016 році Вадим представляв Україну на 41-му марафоні Морської піхоти США у Вашингтоні, де став призером, подолавши дистанцію у 10 кілометрів! На Іграх Нескорених 2017, під час підготовки до яких я і зробив цей кадр, Вадим Свириденко отримав бронзову медаль у змаганнях із веслування на тренажерах.

  Плануючи зафіксувати фінішування спортсменів, я переходив на інший бік стадіону, коли раптово побачив, як злітає зграя птахів. І подумав, що птахи у кадрі підкреслять Вадимову динаміку».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00