Не духом єдиним
  26 Березня 2020

  Не духом єдиним

  В умовах пандемії коронавірусної інфекції, яка все міцніше охоплює Україну, ціни на протимікробні засоби та їхні складники сильно зросли, а подекуди їх просто не знайти. Священики з відділу соціального служіння Київської митрополії Православної церкви України вирішили допомогти малозабезпеченим українцям і лікарням, розпочавши власне виробництво антисептиків. 

  Щодня вони збираються у недільній школі при Видубицькому монастирі,  виготовляючи антисептичні засоби за рецептурою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Згідно з нею, знезаражувальний розчин можна зробити зі спирту, гліцерину, пероксиду водню та води. Ідею узгодили з митрополитом Єпіфанієм. 

  «Перші невеликі партії священики розливали вручну і роздавали бідним людям. У день, коли було зроблено це фото, вони планували виготовити вже 1200 пляшечок із антисептиком, і наразі шукають способи, як виготовляти більше рідини. Братія монастиря готова щодня переробляти до двох тонн сировини, але її або майже немає у продажу, або продають за завищеними цінами. Антисептики із церкви відправляють поштою у Харків, Одесу та інші великі міста України, а також залишають для столиці.

  У мене відчуття, що зараз ми переживаємо велику зміну на зразок тієї, яка була під час Майдану — тільки у планетарному масштабі. Та й ворог страшніший, адже він невидимий. Сподіваюся, що, як і під час Майдану та на початку війни на Донбасі, перший шок мине і соціально найактивніші українці візьмуться допомагати не лише собі, а й ближнім своїм», — говорить автор знімку Олександр Хоменко.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00