Назавжди у небі
  6 Жовтня 2020

  Назавжди у небі

  25 трун, винищувачі Су-27 у небі, сотні людей на площі Свободи у Харкові. Сьогодні, 6 жовтня, місто прощалося з курсантами й викладачами Харківського національного університету Повітряних сил імені Кожедуба. 

  Ввечері 25 вересня під час заходу на посадку після учбового польоту на Харківщині впав літак Ан-26. На місці падіння загинуло 25 осіб. Вижити вдалося двом курсантам — Віталію Вільховому та В’ячеславу Золочевському. Віталій згодом помер у лікарні від опіків. Із хлопцем попрощалися 29 вересня. У В’ячеслава струс мозку, численні забої та садна. Зараз він лікується в одному з військових шпиталів.

  Десятий згори у списку загиблих, що його опублікувало Міноборони, — солдат служби за контрактом Олександр Скочков. Шість років тому, 14 червня 2014-го, з польоту Іл-76 у небі над Донбасом не повернувся його батько, штурман авіаційної ескадрильї, гвардії капітан Ігор Скочков. У той день сталася найбільша одномоментна втрата Збройних Сил України — у збитому ворогом літаку загинули 49 осіб: сорок армійців 25-ї окремої десантно-штурмової бригади та дев’ятеро членів екіпажу. На момент трагедії молодшому Скочкову було всього 14. Він чекав закінчення школи, щоби вступити в університет і стати льотчиком — як батько.

  Загиблих у катастрофі Ан-26 поховають, зокрема, у Харкові й області, на Львівщині та в Миколаєві. 

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00