Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Назавжди у небі
    6 Жовтня 2020

    Назавжди у небі

    25 трун, винищувачі Су-27 у небі, сотні людей на площі Свободи у Харкові. Сьогодні, 6 жовтня, місто прощалося з курсантами й викладачами Харківського національного університету Повітряних сил імені Кожедуба. 

    Ввечері 25 вересня під час заходу на посадку після учбового польоту на Харківщині впав літак Ан-26. На місці падіння загинуло 25 осіб. Вижити вдалося двом курсантам — Віталію Вільховому та В’ячеславу Золочевському. Віталій згодом помер у лікарні від опіків. Із хлопцем попрощалися 29 вересня. У В’ячеслава струс мозку, численні забої та садна. Зараз він лікується в одному з військових шпиталів.

    Десятий згори у списку загиблих, що його опублікувало Міноборони, — солдат служби за контрактом Олександр Скочков. Шість років тому, 14 червня 2014-го, з польоту Іл-76 у небі над Донбасом не повернувся його батько, штурман авіаційної ескадрильї, гвардії капітан Ігор Скочков. У той день сталася найбільша одномоментна втрата Збройних Сил України — у збитому ворогом літаку загинули 49 осіб: сорок армійців 25-ї окремої десантно-штурмової бригади та дев’ятеро членів екіпажу. На момент трагедії молодшому Скочкову було всього 14. Він чекав закінчення школи, щоби вступити в університет і стати льотчиком — як батько.

    Загиблих у катастрофі Ан-26 поховають, зокрема, у Харкові й області, на Львівщині та в Миколаєві. 

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00