Мертва ріка
  Артур Бузенко 15 Вересня 2021

  Мертва ріка

  Дніпро перебуває нині на межі екологічної катастрофи — про це наприкінці червня повідомила Рахункова палата України. Під час аудиту поверхневих вод у річці виявлено 161 забруднювач, зокрема — сільськогосподарські отрутохімікати, фармацевтичні препарати, важкі метали. Цвітіння Дніпра загрожує здоров’ю українців, призводить до мору риби, що задихається під шаром зелені, спричиняє зміління ріки. Показники якості води погіршуються й далі, втім, наразі заходів, які могли би суттєво змінити ситуацію, уряд не вживає: Дніпро могли б урятувати комплексна програма очищення води, штрафи за забруднення річки, контроль за викидами з підприємств та обмеження використання фосфатів. 

  Минула вже половина вересня, а річка й досі зеленіє. Цвітіння київського Дніпра зафіксував вуличний фотограф зі Львова Артур Бузенко:

  «Фото з’явилося внаслідок моєї прогулянки набережною Дніпра на Подолі. Лише за день перед тим я знову приїхав до Києва, тож і гадки не мав, як виглядає річка. 

  Мене заворожили ці кольори, і я зупинився на кілька хвилин поспоглядати. Почуття виникли змішані. З одного боку, надзвичайна краса, з іншого — усвідомлення її ціни».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00