Маланковий патруль

  Маланковий патруль

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» об’єднує фотографів зі спільною пристрастю до стріт-фото. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця модератори групи спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У січні відзначили тернопільського фотографа Володимира Полиняка.

  «Зранку 14 січня ми поспішали на буковинську Маланку, щоб уперше побачити нашуміле й фантастичне вуличне дійство гуртів-маланкарів. У селі Кадубівці наше авто зупинила “патрульна поліція”. На узбіччі валив густий чорний дим, а на дорогу вибігла юрба людей у дивному вбранні, співаючи і щось вигукуючи. “Ось і Маланка”, — промайнуло у захваті. Заплативши імпровізованому “інспектору” символічну суму за проїзд через село, я вихопив камеру та увірвався у несамовиту атмосферу, насичену кіптявою від охоплених полум’ям шин. 

  Бігаючи натовпом і зусібіч знімаючи персонажів дійства, я звернув увагу, як харизматично і майстерно грає свою роль персонаж у довгій шубі й офіцерському кашкеті. Сильний північний вітер додавав вогневі й чорному диму неймовірної динаміки, фактурність вбрання і потрісканого асфальту грала у світлі ранкового сонця на обрії. Мене зачарувало, як невимушено “модель” взаємодіяла зі мною, не виходячи з ролі. Антураж, одяг, перука і настрій навколо враз утворили в уяві образ тієї буковинської Маланки, куди ми так поспішали, ще не доїхавши до головного дійства в селах Вашківці та Красноїльськ. Зробивши кілька кадрів, я повернувся до авта, і ми рушили далі у бік Чернівців».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00