Люди Бахмуту

    Люди Бахмуту

    Бахмут — одна з найгарячіших точок фронту. Від початку серпня 2022 року російські війська (передовсім — ПВК «Вагнер») штурмують місто та населені пункти, що його оточують. У грудні, після звільнення правобережної частини Херсонщини, наступ посилився. І росіяни, і наші Збройні Сили зазнають тут великих втрат.

    У майже зруйнованому місті залишаються цивільні, працюють рятувальники, сюди приїжджають волонтери. Ситуацію у Бахмуті кожного дня впродовж січня знімав документальний фотограф Георгій Іванченко. 

    «Я приїхав сюди  зі свого рідного селища Пилиповичі з волонтерами — людьми, які самі прожили в окупації півтора місяця. Зараз вони їздять в деокуповані і важкі прифронтові міста, бо знають, як це. Тут я не раз зупинявся у підвалах: і з волонтерами, і з цивільними. Разом із ДСНСниками зустрічав Новий рік, з місцевими провів Різдво. 

    Багато спілкувався з військовими. Пригадую, як мене вразило, коли мінометник Олександр розповідав, як “кайфанув як дитина, коли закинув свою першу міну”. А нейрохірург “Капля” ділився, що найважче в його роботі — коли не вистачає кількох секунд для того, щоб урятувати людину. Спогади про кожну таку людину, казав, назавжди лишаються у його памʼяті.

    Цивільні у місті живуть в жахливих умовах. Увесь їхній побут — про виживання: знайти дрова, розпалити в  буржуйках, приготувати їжу, знайти місце для підзаряджання телефону. При цьому мене щоразу вражає їхня простота: приймають, годують — як рідного. 

    В одному з підвалів, де переховуються цивільні, живе близько двадцяти людей, з них шестеро — діти. Разом з ними ми ліпили з модульного пластиліну планету, грали в монополію, пили чаї та розмовляли про дитинство. Вони розповідали, що хочуть бути волонтерами — справжніми, з бронежилетами і касками. Я почувався ніби в іншому вимірі, кольоровому і містичному. Якоїсь миті до підвалу увірвалися наші друзі, які займаються евакуацією, і сказали, що час збиратись і їхати. І от ти одягаєш бронежилет, каску й виходиш під звуки обстрілів у холодне, покрите бетоном та розрухою місто», — згадує фотограф.


    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00