Лєра
  14 Жовтня 2021

  Лєра

  Українськомовна дівчина з окупованого Дебальцевого на Донеччині, 28-річна Лєра служить у Збройних Силах України з 2019 року. Лєра стоїть на місточку і повертає живих до живих — такою її зафіксувала прес-офіцерка 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Ірина Рибакова. Каже, за два роки служби на Лєриному рахунку — до десятка врятованих бійців. 

  Якщо у трьохсотих (тобто поранених) є бодай відсоток на життя — Лєра точно ним скористається. Минулоріч дівчина врятувала побратима Віталія Заріпова на псевдо «Татарин». У чоловіка поцілив російський снайпер, і куля зачепила шийний відділ хребта. «Татарин» назавжди прикутий до ліжка, але Лєра вберегла йому життя.

  На початку служби дівчина планувала воювати до перемоги. Тепер каже, залишатиметься на передовій, поки стане здоров’я. У Верхньоторецькому — селищі, яке також опинилося на передовій, — на військову чекають дві доньки: п’ятирічна Кіра та десятирічна Софія. 

  Публікуємо цю світлину до Дня захисників і захисниць України 14 жовтня і пам’ятаємо, що в ЗСУ служать майже 32 тисячі жінок. Вони становлять приблизно 16% від усього українського війська.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00