Київ, ранковий котик
«У вас що, православна столиця світу? Чому на всіх листівках, календарях та фотокнигах про Київ — церкви?» — постійно питали знайомі-іноземці київського фотографа Сергія Рістенка. У відповідь він вирішив показати інший Київ і взявся знімати різні райони міста на сході сонця. Так він робить уже сім років поспіль. А минулоріч навіть випустив фотокнигу «KYIV. ON AIR» — перший український фотоальбом, знятий винятково з дрону.
До Дня Києва, який традиційно відзначають останньої неділі травня, Reporters публікує улюблені знімки Сергія Рістенка.
Київ на світанку Сергій називає ранковим котиком — споглядаючи те, як повільно місто прокидається і починає рухатись, уявляє, що це кіт, який сонно потягується і готується до нового дня.
— Я не можу сказати, що Київ завжди красивий. Але квітень, травень, жовтень, листопад — найфантастичніші періоди, які я дуже люблю. В яку діру не поткнися — всюди красиво: восени — красиві тумани, жовте листя, у травні — світанки і заходи сонця, тепле м’яке світло і насичена яскрава зелень. Ми з містом вже ментально зрослися. Одне з моїх улюблених місць — парк на Рибальському півострові. Це якісь законсервовані 70-ті чи 80-ті, своя атмосфера, якої у місті більше ніде не зустрінеш. А ще обожнюю запах міста перед грозою та після дощу — запах травня.
Навіть у моменти, коли ранками особливо не хочеться покидати тепле ліжко, Сергій вмовляє себе вийти на прогулянку хоча б на п’ять хвилин — і, наче нагороду за зусилля, отримує видовища, недоступні нікому іншому, — неймовірні тумани чи незвичні ракурси. Фотограф упевнений: якби не ці маленькі щоранкові перемоги над собою, навряд чи йому вдалося б побачити та зняти щось хороше.
— У світанків є величезний плюс. Окрім спортивного інтересу, з’являється внутрішнє задоволення від того, що ви з містом залишаєтесь наодинці, людей в цей час немає і можна обнулитися. Ранковий час винятково мій — час, коли мені ніхто не дзвонить, не пише, не заважає. Буває навіть, що я приїжджаю на дуже красиві локації і не знімаю — просто дивлюся і намагаюся запам’ятати.
Сергій Рістенко знімає з 2000-го року. Співпрацював з такими виданнями як NY Times, The Guardian, брав участь у виставці в Columbia Museum of Art. Його фотографія Києва була визнана однією з 25-ти найкращих у світі фото з дрона за 2018-й рік.
[Серія опублікована за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.