Кавуни
  3 Вересня 2021

  Кавуни

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до стріт-фото. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця модератори групи спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У серпні відзначилася фотографка Тетяна Клименко з Києва.

  «Перетнувши Хаджибейський лиман, мандрівники трасою Одеса-Київ зазвичай зустрічають придорожніх торговців із горами динь і кавунів. “Цікавий сюжет,” — подумала я, і ми загальмували біля першої ж машини з фруктами. Я хотіла взяти камеру, але передумала — вирішила зробити кілька кадрів непомітно, на смартфон. Мене завжди цікавило, хто ж оті продавці, що з’являються влітку, а восени зникають. 

  Поки мій друг купував дині, я захопилася спогляданням світу, дивним чином відокремленого від шаленого руху на швидкості 160 км/год. Старі “Жигулі”,  темно-зелені назовні й червоні всередині, лінивий відпочинок власника гори кавунів на смугастому ліжку у затінку.

  Майже так само у дитинстві ми відпочивали під деревами в Криму, влаштовуючи кімнату у саду. Лиман за деревами був світло-блакитний. Сонце за нашими спинами хилилося на захід. Можна було ще відпочивати, адже спека ще не спала. 

  Я непомітно зробила кілька кадрів, і ми продовжили свою подорож. Кольори цієї світлини потім нагадали мені Анрі Матісса з його вічно радісним настроєм».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00