Інтимне життя людей і неандертальців
У людському геномі вчені виявили гени неандертальців ― а це означає, що розділені види колись «плідно зустрічалися». Нині людина має у складі своєї ДНК від 1% до 4% інформації, зашитої в клітинах неандертальців. Класична теорія припускає, що сучасний вид людини міг прийти з Африки до Європи і знищити неандертальців. Але автор сумнівається ― а раптом усе було не так?
Раніше еволюція зводилася до картинки, де мавпа розправляє плечі й перетворюється на високочолого чоловіка, який несе світло розвитку. Втім, історія виявилася значно складнішою. У своєму репортажі-дослідженні Браян Реснік з науковцями з’ясовує, якими були стосунки між тодішніми людьми й неандертальцями, чи можливий був секс між ними, які риси мали гібриди і на що тепер впливає те, що сталося 50 000 років тому.
Поміж наукових фактів ставлять ненаукове запитання: чи могли тодішні люди та неандертальці любити одне одного? Здавалося б, навіщо це знати, ― але автор має свої причини.
Браян Реснік пише для Vox про науку. Його теми ― соціальні та поведінкові науки, космос, медицина, навколишнє середовище.
Читайте репортаж про нас із вами мовою оригіналу.
Ілюстрація ― Louis Reed/Unsplash.
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.