Інший світ
  17 Серпня 2021

  Інший світ

  “У районі стадіону «Україна» недалеко від центру Львова — парк, магазини, елітні новобудови. Поміж них ховається непримітна будівля гуртожитку, де час зупинився багато років тому. Цей дім міг стати історичною пам’яткою, яка нагадувала б людям про минуле радянських комуналок, але там до сьогодні ставлять металеві відра на газові плити, аби незграбно помитися в тазику. Кімната у гуртожитку коштує близько 11-ти тисяч доларів.

  Львівська фотографка Адріана Довга, що спеціалізується на вуличній фотографії, потрапила до цього гуртожитку випадково: знайома попросила сходити з нею за компанію — знайти кімнату для її родича. Адріана погодилась. Але не чекала, що побачене так сильно на неї вплине: туалет — у кінці коридору. Там, де мають бути душові, — старі пральні машинки. У кімнатах на 17-18 метрів живуть сім’ями. 

  — Після того я не могла спати і їсти — думка про те, що такі умови життя можуть існувати в наш час, лякала. А поблизу — красива висотка, таке благополучне життя, і зовсім поряд — люди так живуть. Хто хоче пожалітися на життя — хай подивиться, як люди живуть у цих гуртожитках. Хочу повернутися туди і познімати ще. 

  Дуже прикро, що люди так живуть. Ще більше шкода, що не можуть у цих умовах зорганізуватися, аби влаштувати собі бодай мінімальний комфорт (ці ж душові). Але водночас наші люди всюди прагнуть якогось затишку — свої вбогі кімнатки прикрашають квітами, картинами. Цього у них не відбереш”.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00