Хтось поруч
Український фотограф Олександр Рупета здебільшого працює над великими історіями за кордоном. Його знімки виходять на сторінках відомих міжнародних видань — від The New York Times до National Geographic. Ми публікуємо його цьогорічний фотопроєкт із України — протягом пів року Олександр знімав історію про зворушливий зв’язок між власниками екзотичних домашніх улюбленців та їхніми дивовижними друзями.
«Від середини минулого століття люди заводять усе більше домашніх тварин. З одного боку, через підвищення рівня життя вони можуть собі це дозволити. З іншого, людина все більше віддаляється від природи, шукаючи у домашніх улюбленцях компенсацію втраченого зв’язку. Стаючи частиною родини, тварини змінюють не лише власну поведінку, а й поведінку господарів. Між ними вибудовуються складні, взаємозалежні стосунки.
У незалежній Україні через відкриті кордони утримання екзотичних тварин перестало бути привілеєм обраних. Працюючи над своїм проєктом, я спочатку прагнув оминати “випадкових” власників. Втім, саме серед них часто траплялися ті, які врятували свого улюбленця від смерті. Найчастіше саме в таких історіях зароджувалася найщиріша любов.
Серед героїв проєкту є також організатори приватних і домашніх зоопарків, працівники притулків, рекреаційних центрів, зоомагазинів. Хтось тільки починає шукати своє місце поруч із тваринами. Фотоісторія має назву “Someone in your corner”. Ця ідіома означає бажання мати когось поруч, “у своєму кутку”. Серія вдалася ширшою, ніж я планував, але усі світлини пов’язані особливим зв’язком між людиною та твариною».
[Серія опублікована за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.