Хлопчик із пильним поглядом
  10 Вересня 2019

  Хлопчик із пильним поглядом

  Вулична фотографія — особливий жанр. Фотографи, які працюють у ньому, використовують техніку «чесної фотографії»: фіксують події та емоції такими, якими вони є, без спотворень. Зображують людей у громадських місцях і звичних ситуаціях, але разом із тим шукають у кожному кадрі особливу атмосферу та естетику.

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до вуличної фотографії. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців.

  Щомісяця учасники спільноти спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину.

  Артем Тульчинський — фотограф із Нікополя. Він зробив цей кадр у серпні 2019 року в турецькому курортному селищі Гейнюк. 

  «Я побачив, що на літньому майданчику кафе, недалеко від моря, відбувається пінна вечірка. Коли підійшов ближче, зауважив столик із білими стільцями. На задньому тлі клубочилася густа піна. Вирішив це сфотографувати. Відійшов подалі, зробив кілька знімків загального плану — й тут біля столика з‘явився хлопчик. Упіймав і його у свій об‘єктив. 

  Не дуже люблю пояснювати фотографію, бо це обмежує фантазію глядача. Я показував цей знімок рідним людям, які не мають ніякого стосунку до фотографії. Хтось із них бачив хмари, ще хтось — дим. Подобається, наскільки у глядачів  розвинена фантазія. 

  Для мене ця світлина  асоціюється з легкістю літа, вона по-своєму світла й повітряна. Але водночас пильний погляд хлопчика дає можливість по-іншому тлумачити фото».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00