Герої на десятиліття вперед

  Герої на десятиліття вперед

  Сергій Коровайний ― український фотограф, що знімає для Радіо Свобода, Ukraїner та The Gate Agency, продюсер New Cave Media. Репортаж із його фотографіями про розмінування полів на Луганщині цього року переміг у конкурсі «Честь професії».

  «У вересні 2018 року сапери із Danish Demining Group розмінували поля на Луганщині поблизу села Мирна Долина. На цьому фото ― широкоформатний детектор (large loop detector), що дає змогу шукати небезпечні предмети глибоко в землі. Наприклад, протитанкові міни.

  На мінному полі, поруч зі смертю, зійти з наміченої стежки можна просто на той світ. Але у DDG високі стандарти безпеки, нас постійно супроводжували, видали бронежилети і шоломи. Скоро я забув про небезпеку і поринув у роботу.

  Тим, хто бував на прифронтовому Донбасі, добре відоме це відчуття небезпеки, з яким дивишся на узбіччя і поля навколо. Образливе відчуття, адже я сам звідси і дитиною бігав цими полями й териконами. Люди, які крок за кроком роблять Донбас безпечним, для мене герої. Хоча їхня робота зовсім не героїчна ― монотонна, повільна, важка. На десятиліття вперед.

  Про це треба говорити. Я щасливий, що нам вдалося».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00