Марш захисників України
  24 Серпня 2019

  Марш захисників України

  Сьогодні Україна святкує 28-й День Незалежності. Цього року головне державне свято офіційно відзначали у зміненому форматі — раніше Президент Володимир Зеленський відмовився від проведення параду за участю військової техніки. Натомість на головній вулиці столиці відбулася «Хода гідності», участь у якій взяли військовослужбовці та видатні українці різних професій.

  На звершення ходи Володимир Зеленський оголосив про запровадження Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність країни. Щороку цей день відзначатимуть відтепер 29 серпня. 

  Опісля офіційної ходи у центрі Києва відбувся багатотисячний Марш захисників України, ініційований військовими, які були незгодні із рішенням глави держави. До маршу долучилися ветерани російсько-української війни на Донбасі, волонтери, сім’ї загиблих бійців та пересічні українці, які прийшли підтримати військових.

  У перших рядах Маршу захисників йшли матері загиблих, які тримали у руках портрети своїх синів. За даними організаторів, Марш захисників України зібрав близько 15 тисяч учасників. 

  Колону зустрічали люди, які зібралися вздовж Хрещатика, — вони вітали ветеранів та сім’ї загиблих словами подяки. Багато хто ставав на коліна.

  Фоторедактор Reporters. Данило Павлов зафіксував емоції Маршу захисників України:

  [Репортаж створений за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00