![Марш захисників України Марш захисників України](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0324-2.jpg)
Марш захисників України
Сьогодні Україна святкує 28-й День Незалежності. Цього року головне державне свято офіційно відзначали у зміненому форматі — раніше Президент Володимир Зеленський відмовився від проведення параду за участю військової техніки. Натомість на головній вулиці столиці відбулася «Хода гідності», участь у якій взяли військовослужбовці та видатні українці різних професій.
На звершення ходи Володимир Зеленський оголосив про запровадження Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність країни. Щороку цей день відзначатимуть відтепер 29 серпня.
Опісля офіційної ходи у центрі Києва відбувся багатотисячний Марш захисників України, ініційований військовими, які були незгодні із рішенням глави держави. До маршу долучилися ветерани російсько-української війни на Донбасі, волонтери, сім’ї загиблих бійців та пересічні українці, які прийшли підтримати військових.
У перших рядах Маршу захисників йшли матері загиблих, які тримали у руках портрети своїх синів. За даними організаторів, Марш захисників України зібрав близько 15 тисяч учасників.
Колону зустрічали люди, які зібралися вздовж Хрещатика, — вони вітали ветеранів та сім’ї загиблих словами подяки. Багато хто ставав на коліна.
Фоторедактор Reporters. Данило Павлов зафіксував емоції Маршу захисників України:
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgl9766-e1566657785382.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm9867-e1566657774151.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm9987-e1566657752537.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm9938-e1566657764739.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm9921-e1566657739439.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0152-e1566658104800.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0254-e1566658092296.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0092-e1566658114491.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0107-e1566658124784.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0077-2-e1566658135779.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0132.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0117.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0104.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0312-e1566658735326.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm9813-e1566658699780.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm9657-e1566658712299.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0027-e1566658687962.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0292-e1566658665586.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0346-e1566659228554.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0231-e1566659254280.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0278-e1566659236677.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0213-e1566659266721.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0176-e1566659289119.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0207-e1566659277710.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0377-e1566659209782.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0351-e1566659218579.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0416-e1566659197439.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/08/imgm0437-1-e1566659309107.jpg)
[Репортаж створений за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.