![Дорослі травми Дорослі травми](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/22IMG_0004.jpg)
Дорослі травми
Ігор Єфімов займається документальною фотографією близько десяти років. Автор персональних і колективних виставок у різних куточках світу — зокрема в Білорусі, Молдові, Хорватії, Польщі, Франції, Австрії, США та інших країнах. Переможець міжнародних конкурсів та фестивалів вуличної фотографії.
Від початку російсько-української війни Ігор шукав теми, через які можна було б розповісти про цю війну широкій аудиторії. Кілька разів бував на сході, де в одній із частин познайомився з героєм цієї фотоісторії — Олександром Ходосом.
«Батько Олександра був військовим і свого часу служив у Казахстані. Там малий Сашко отримав серйозну травму — хлопчика вдарив копитом у голову кінь. Дивовижно, але через роки саме це врятувало вже дорослому Олександрові життя. Як і батько, він став військовим — і у 2014 році поїхав на Донбас. Там потрапив під артилерійний обстріл — уламком йому проломило потиличну і скроневу кістки, зачепило мозок. Такі поранення зазвичай несумісні із життям, але завдяки дитячій травмі Олександр вижив.
У цій фотоісторії є знімки з Амвросіївки Донецької області, Черкас і Києва. На них — процес реабілітації, буденність, родина, спільний похід по гриби. Мені вдалося стати для Олександра другом — він не звертав уваги на камеру.
Найбільше люблю фотографію, на якій Олександр обіймає доньку, — та світлина привідкриває ще одну грань сильного солдата. Це фото я бачу в серії останнім: це моя оптимістична крапка в історії, де є надія на перемогу і вихід з будь-якої ситуації.
Мене вражає навіть не сама історія Олександра, а його ставлення до пережитого, жага до життя і сила волі. Це не серія фото про пораненого солдата — це історія про боротьбу і силу духу».
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/1_IMG_2353-1619x1080.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/2_IMG_5873-e1563967117994.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/2_IMG_5578-e1563967131155.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/4IMG_5611-e1563967085695.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/5_IMG_9573-e1563967075739.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/6_IMG_2299-e1563967066869.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/7_IMG_2235-e1563967055982.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/8_IMG_0111-e1563967045436.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/9_IMG_9479-e1563967036639.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/9IMG_9584-e1563967364805.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/10_IMG_2475.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/12_IMG_2243-e1563967342261.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/13IMG_9514-e1563967326128.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/14IMG_9497-e1563967317904.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/15IMG_2382-e1563967305808.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/16IMG_2329-e1563967292755.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/17IMG_9293-e1563967255330.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/18_IMG_0921-e1563967242221.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/19IMG_9617-e1563967227867.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/20IMG_9634-e1563967205216.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/21IMG_9598-e1563967192843.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2019/07/23IMG_9319-e1563967175521.jpg)
[Репортаж опублікований за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.