День Соборності
  22 Січня 2020

  День Соборності

  До Дня Соборності України кияни утворили живий ланцюг, поєднавши два береги Дніпра. Традиційно таким чином українці відзначають об’єднання УНР та ЗУНР в єдину державу, яке відбулося сто один рік тому. Дві колони рухалися мостом Патона на зустріч одне одному. 

  «Люди із розмальованими у жовто-сині кольори обличчями йшли по мосту, тримаючи у руках прапори двох республік. Першими крокували двоє хлопчаків, років років 9-10. На середині мосту вони зустрілися і взялися за руки. Трепетно усвідомлювати, що хоч тоді — сто років тому — об’єднання України відбулось доволі символічно й тривало недовго, сьогодні Україна є і залишається соборною державою. В пам’ять про тих, хто загинув, обороняючи Україну у нинішній війні за незалежність, тривала хвилина мовчання», — говорить автор знімку Данило Павлов.  

  Вперше акція «живий ланцюг» відбулася 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки — тоді мільйони ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00