Чорне на чорному
  2 Травня 2019

  Чорне на чорному

  Олексій Фурман ― український фотограф, співзасновник New Cave Media. Знімав для New York Times, Financial Times, KyivPost та інших медіа. Коли в 2014 році в Одесі почалися сутички, вирішив поїхати туди ― і зробив це фото у Будинку профспілок, що горів напередодні. У результаті протистоянь між сепаратистами та учасниками мітингу за єдину Україну тоді загинуло майже півсотні людей.

  «Я місяць працював у окупованому Криму, тож мусив трохи перепочити. Поїхав до Придністров’я знімати власний документальний проект, але наприкінці квітня повернувся до Києва.

  Другого травня активно слідкував за новинами з Одеси — під вечір стало зрозуміло, що потрібно їхати. Прибув наступного ранку і мав відчуття, що сталося те, чого в жодному разі не мало би статися. Біля входів до Будинку профспілок чергували міліціонери. Протягом дня на площу приходили люди — несли квіти й свічки.

  Четвертого травня міліціонери кудись зникли — і натовп людей хлинув усередину будівлі. Я рушив за ними, піднявся на другий поверх, щоб зробити фотографію площі перед Будинком профспілок. Біля вікна на другому поверсі стояла жінка в чорній куртці і плакала. Чорне на чорному».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00