![Ніколи знову Ніколи знову](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-14.jpg)
Ніколи знову
«Батьківщина-Мати» — монументальна скульптура, що з 1981 року височіє над правим берегом Дніпра у Києві, — стала центральною фігурою фотосерії українського фотографа Володимира Шуваєва. Пам’ятка є найвищою монументальною скульптурою в Європі. Розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Відкритий у радянський час пам’ятник замислювали як символ перемоги, проте до вжитку швидко увійшла назва «Батьківщина-Мати». Кілька років тому у процесі декомунізації були озвучені плани зняти радянський герб із пам’ятника, але наразі ця ідея не втілена.
Володимир Шуваєв — фотожурналіст і комерційний фотограф із Києва. Співпрацює зі структурою ООН в Україні, міжнародними гуманітарними місіями, культурними фондами та агенціями новин, публікувався у виданнях: Time, The New York Times, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, De Volkskrant і багатьох інших. Фотографії Володимира увійшли до топ-100 агентства France-Presse за 2014 рік.
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-8.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-6.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-9.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-13.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-2.jpg)
![Батьківщина-Мати у жовтому небі](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-10.jpg)
![Батьківщина-Мати у серії фото](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-4.jpg)
![Батьківщина-Мати у серії Володимира Шуваєва](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-11.jpg)
![Батьківщина-Мати](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/01/1-1-1.jpg)
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.