Баба Надя у саду
    6 Жовтня 2021

    Баба Надя у саду

    Джейк Ешельман фотограф і візуальний дослідник із Техасу. Він виставляв свої роботи у Музеї мистецтв Вантаа у Гельсінкі, Фінляндія, а також у США — зокрема, у Х’юстонському центрі фотографії, Консерваторії Моргана у Клівленді, Школі мистецтв і дизайну Коркоран у Вашингтоні, галереях «Юм» у Чикаго та «Де Лі» у Сент-Луїсі. Про його творчість писали AND2020, журнал Trouvé, щомісячник Техас, Lenscratch та інші медіа. Українське село Гейсиха місце, яке фотографу захотілося закарбувати і задокументувати. В об’єктиві американця повсякденне життя родини, яка його приймала, їхня культура та аспекти сімейних стосунків.

    «Я був вражений тим, наскільки змістовним є спосіб життя цих людей. Особливо захоплює таке інтимне ставлення до землі і врожаю. Я попросив дозволу на те, щоби фотографувати їхню буденність, поки перебуваю тут. Вони погодилися — і тепер це розрослося у безперервну роботу на понад три роки», — розповідає фотограф.

    Разом із дружиною Джейк прилетів волонтерити в Україну за програмою GoCamp —найбільшою освітньо-волонтерською ініціативою Східної Європи, яка створена для того, щоби діти з українських міст і селищ мали змогу долати мовний бар’єр, спілкуючись безпосередньо з носіями мов. Станом на 2021 рік до GoCamp долучилося 165 тисяч дітей із різних регіонів і більше як 1300 волонтерів із понад 75 країн світу. 

    Приймаюча родина (або host family) — доволі поширена світова практика. А для української ініціативи GoCamp це вже 5 років як традиція. 

    «Коли я чую щось про Україну, автоматично починаю думати про домашній затишок. Наші з дружиною друзі, які належать до української діаспори у США, багато розповідали про свою рідну землю. Але переконатися у тому, що ця країна унікальна, я зміг лише тоді, коли побачив все на власні очі. Я — американець, але мені вдалося побудувати теплі відносини з приймаючою родиною та усіма жителями українського села під час волонтерства у GoCamp. Я навіть навчився готувати голубці», — розповідає Джейк. 

    Із 25 липня до 6 вересня цього року світлини Джейка Ешельмана з українського села Гейсиха були представлені у Х’юстонському центрі фотографії. Куратором цієї виставки став Кріс Грейвс — американський фотограф, який займається пейзажною і портретною фотографією та у своїх роботах привертає увагу до гострих соціальних питань і проблематики людських відносин. 

    Джейк упевнений, що завдяки його роботі й дослідженням людство зможе повніше поглянути на свою роль в екології, аналізувати й розуміти міжособистісні стосунки, бачити сенс у тому, щоб і далі жити там, де були народжені. 





    Більше робіт Джейка Ешельмана можна переглянути за посиланням

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00