Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Принц без титулу
    25 Червня 2019

    Принц без титулу

    Його позбавили титулу та вигнали з палацу. Рідна матір відреклась від нього, подавши про це оголошення в газету. А його портрети спалювали на вулицях. Таким було життя індійського принца Манвендри Сін Гоіл, першого відкритого гея з королівської родини, після камінг-ауту.

    Українська фотографка Ірина Громоцька познайомилась у Індії з принцом Манвендрою, який дотепер живе у рідному місті і разом зі своїм партнером популяризує толерантність у індійському суспільстві.

    «Про його історію тоді говорили всі: він не виходив на вулицю, ховаючись від поглядів людей, у місцевих газетах про нього писали принизливі статті, на телебаченні часто жорсткого жартували про нього. Його родина не витримала сорому та публічно відреклась від нього, вигнавши з палацу. Після широкого резонансу, викликаного його камінг-аутом, про прецедент дізнались і на Заході. Тоді до себе на програму його запросила американська телеведуча Опра Вінфрі, а згодом і сестри Кардашіан. Він брав участь у британських реаліті-шоу, зрештою став частим гостем і телебачення в Індії.

    Завдяки популярності, здобутій за кордоном, ставлення консервативного індійського суспільства теж почало поступово змінюватись. Разом із публічністю та впізнаваністю Манвендрі додалась і відповідальність. Для представників ЛГБТІ-спільноти його рідного штату Гуджрад, а також Індії загалом, він став рупором свободи та змін. 

    Саме зараз він активно працює над тим, щоб перетворити палац, який все ж дістався йому у спадок, у центр допомоги для ЛГБТІ-спільноти. У майбутньому планує забезпечити людей у центрі юридичною, освітньою та медичною допомогою. За його словами, центр має стати безпечним місцем для індусів, які через свою сексуальну орієнтацію залишились без даху над головою. Манвендра також активно популяризує знання про ВІЛ/СНІД серед своєї спільноти. Разом із благодійною організацією “Лакшія Траст”, яку він заснував, поширює буклети та проводить лекції про контрацепцію, надає можливість безкоштовного тестування та медичної допомоги тим, хто цього потребує. 

    Манвендра став одним із головних борців за декриміналізацію гомосексуальних стосунків, за які в Індії пожиттєво садили до в’язниці. У вересні минулого року цей закон скасували». 

    [Матеріал опублікований за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00