Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Непопулярний напрямок
    10 Березня 2022

    Непопулярний напрямок

    За даними Державної прикордонної служби, від початку повномасштабної війни до України повертаються громадяни. 80% з тих215 тисяч, які вже перетнули кордон, — чоловіки призовного віку. У складний для своєї країни час ці люди прагнуть бути корисними тут, удома.

    Серед них — 25-річний Сергій Бутко та 23-річний Богдан Солоненко. Коли у мирних українських містах пролунали перші вибухи, вони були на заробітках у Польщі, але — повз довжелезні затори у напрямку Європи — вирушили додому, до українських військкоматів.

    «Я ще ніколи не вбивав, але готовий»

    Свого часу Сергій відслужив строкову службу в Івано-Франківську. Зараз він планує їхати до Полтави, аби підписати контракт із ЗСУ — «щоби зброю видали». Сергій знає, що нині у військкоматах черги, і беруть геть не всіх. Утім, хлопець планує знайти якийсь спосіб доєднатися до українських воїнів — сподівається на допомогу друзів-військових. 

    В Україні у Сергія залишилася дружина, а частина родичів наразі перебуває у Харкові, одному з найгарячіших міст країни. 

    «Багато наших хлопців повертаються — навіть ті, хто тут, у Польщі, живуть уже давно. Як і я, переглядаючи новини з-за кордону, вони не хочуть почуватися безсилими перед цією жахливою ситуацією. Я ж зараз відчуваю сильний біль і лють — наче всередині вибухає власна атомна бомба. Я ще ніколи не вбивав людей, але готовий».

    «Вже їду до ваших»

    Богдан встиг пропрацювати у Польщі три тижні. У перший же день наступу росіян вирішив перевезти до себе сімʼю, однак, коли зрозумів, що рідні полишати Україну не хочуть, взявся повертатися сам. Два дні пішло на збір волонтерської допомоги: амуніції, одягу, тактичних окулярів і рукавиць для наших військових. Хлопець знає, чого найбільше потребують на передовій: сам воював два роки, а батько від 2014-го воює дотепер. 

    Богдан піде у добровольчий батальйон — навчати молодих бійців усього, що вміє сам, а ще — прилаштувати свого друга, поляка Куберта, який допомагав йому збирати волонтерку. Попервах до Кубертових намірів воювати разом із українцями Богдан ставився скептично. Поки не почув у телефоні його слова: «Вже їду до ваших».


    «У тих, хто приїжджає з Харкова, це написано на обличчях». Львівський вокзал став місцем транзитної надії для сотень тисяч українців. Фотосерія Данила Павлова

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00