Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Життя як диво
    8 Серпня 2020

    Життя як диво

    Короткий курс про світи, з яких до нас приходять діти

    Луїзі Браун 42 роки. Вона стала першою людиною, народженою від штучного запліднення. «Моя мати Леслі Браун пішла до лікаря, потерпаючи від депресії. Причиною була її нездатність народити дитину. Коли вони з моїм батьком Джоном почули про експеримент, він подарував їм надію», — напише Луїза на своє 40-річчя в The Independent.

    Дев’ять років Леслі з чоловіком намагалися зачати дитину. Непрохідність маткових труб унеможливлювала здійснення мрії, та жінка була готова на все, щоб стати мамою.

    Друге ім’я Луїзи — Джой. Тобто радість. «Її народження принесе радість багатьом людям», — говорили фізіолог Роберт Едвардс і гінеколог-хірург Патрік Стептоу, які й винайшли технологію запліднення поза тілом.

    «Щодня жінки й чоловіки розпочинають цю подорож. Спочатку їм треба набратися сміливості і визнати, що в найінтимнішій сфері їхнього життя дещо не працює. Потім звернутися до лікарів та спеціалістів. Дехто приховує це від найближчих друзів та сім’ї», — каже Луїза.

    В Україні кожна десята пара стикається з проблемами репродуктивної системи. Але говорять про це відкрито — одиниці. Тому що боляче, а подекуди й соромно. Часто жінки сміливіші у своїй відвертості. І якщо слухати їх, то можна зрозуміти, що кожна така подорож до батьківства — це історія не лише про прагнення зрештою взяти на руки власну дитину, а й про пошуки себе та стосунки в парі, про суспільство та його страхи і, звісно, — про відвагу.

    Читайте спільний спецпроєкт Reporters та Ліга.net — про довгий шлях до батьківства з його непростими відкриттями.

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00