Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Земля мільйона слонів
    24 Травня 2019

    Земля мільйона слонів

    Історія сучасного Лаосу на південному сході Азії починається у середньовічному Лансанзі ― «королівстві мільйона слонів». Тепер їх лише 800 і дедалі меншає. Половина живе в неволі, а власники не зацікавлені у їхньому розведенні, адже процес довгий і невигідний. Ми публікуємо фотоісторію українського фотографа Олександра Рупети про Центр збереження слонів ― єдину організацію у Лаосі, яка підтримує цих дивовижних тварин.

    «Центр збереження слонів заснували французи у 2011 році. Це понад п’ятсот гектарів землі на мальовничому півострові за три години їзди джипом від Луанг-Прабангу, колишньої королівської столиці. Півострів оточений горами й джунглями, тому дістатися його можна лише озером.

    Центр займається розмноженням слонів і поверненням груп до лісу. Для цього біологи розробили особливу програму соціалізації, де одомашнені тварини вчаться спілкуватися і виживати у дикій природі. Нині тут мешкає 29 слонів, які раніше працювали в лісозаготівлі або туризмі. Центр має власну єдину в країні лікарню для слонів і дослідницьку лабораторію.

    Можна піти у волонтери, але на особливий контакт зі слонами сподіватися не варто ― його тут навмисне обмежують, привчаючи тварин спілкуватися поміж собою для виживання групи на волі. Відвідувачі можуть спостерігати за слонами на водопої і супроводжувати їх до лісу, але я мав змогу разом із погоничами ― махаутами ― дістатися тварин, що живуть глибоко у джунглях і п’ють з гірських джерел.

    У дикій природі слони тримаються осторонь від людей. Для виживання виду потрібно не менше як 500 диких тварин. У Центрі кажуть, до цього ще далеко. Тут я зрозумів, що культура співіснування слона і людини у Лаосі формувалася століттями. Це частина історії, погоничі й тварини існують як єдине ціле. Соціалізація слонів відбувається повільно, адже поневолені тварини змалку живуть під керівництвом махаутів. Тому у Центрі махаут продовжує слідкувати за твариною, поволі “відпускаючи” її».

    [Репортаж опублікований за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00