Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    «Океан» удома
    5 Листопада 2019

    «Океан» удома

    Миколаївський суднобудівний завод «Океан» було створено у 1951 році, і відтоді він мав тернисту історію. На замовлення нинішнього власника нове дихання «Океану» після десятиліть занепаду зафіксував із квадрокоптера Григорій Веприк — керівник київської агенції «The Gate Agency», яка спеціалізується на комерційній зйомці:

    «До 1970-х завод стрімко розвивався. Тоді відбулася масштабна реконструкція і завод отримав один із найбільших у Європі сухий док — спеціальний басейн, у якому корабель встановлюють нижче від рівня прилеглої акваторії. Ця інновація дозволила запустити виробництво якісно нових суден і вийти на зовнішній ринок.

    В останнє радянське десятиліття завод вважали найкращим в Україні, попри його молодий вік. Втім, після розпаду СРСР виробництво почало занепадати, змінювалися власники — голландські, норвезькі. Згодом «Океан» потрапив у руки російському інвестиційному фонду і у 2013 році остаточно збанкрутів.

    Доля заводу змінилася, коли його придбав бізнесмен із Миколаєва Ігор Волошин. Він отримав завод у занедбаному стані з величезною заборгованістю перед кредиторами і трудовим колективом. Проте під керівництвом миколаївця «Океан» ніби повернувся додому — в нього відкривається друге дихання. Нині тут лише ремонтують кораблі, але наступним етапом буде повне відновлення суднобудівництва.

    Волошин радіє кожному крокові «Океану» після довгих років сплячки і хоче їх фіксувати. Тому і замовив зйомку у “The Gate Agency”. “Ми іржаві, але функціонуємо”, — тішиться власник. На фото — відремонтований корабель, який модернізували та пофарбували. Завод набирає темпів, і хоча цього не видно із землі, я намагався розгледіти це з висоти».

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00