Над Чорнобилем знов гелікоптери
Із 4 квітня у Чорнобильській зоні відчуження не можуть загасити пожежі внаслідок підпалу сухостою. Станом на 13 квітня Державна служба з надзвичайних ситуацій залучила до боротьби з вогнем майже 400 людей та 88 одиниць техніки, у тому числі — три літаки АН-32П і три гелікоптери, які лише за вчора скинули 370 тонн води. За даними служби, радіаційна ситуація стабільна, на поверхні ґрунту та у воді радіаційний фон не перевищує допустимих значень.
Фотожурналіст Володимир Шуваєв зафіксував, як рятувальники намагаються приборкати стихію.
«Зона відчуження горить практично щороку, але цьогоріч через теплу зиму і дуже суху весну пожежі не вщухають. Адміністрації довелося припинити всі туристичні відвідування. Частково вогонь досяг рудого лісу і району навколо радіолокаційної станції “Дуга”. Також згорів дотла дитячий табір “Ізумрудний”, де жили ліквідатори після аварії на ЧАЕС. Горить вже навіть біля станції та Прип’яті.
У боротьбі з вогнем задіяли багато техніки, в тому числі пожежну авіацію. За офіційними даними, пожежа почалася 3 квітня, втім рятувальники на місці розповіли, що перебувають у зоні вже четвертий тиждень. Пожежники задіяли навіть техніку аграріїв — орють тракторами борозни, аби вогонь не поширювався. Я знімав на кордоні Житомирської та Київської областей, на фото — гелікоптер ДСНС скидає воду на палаючий ліс у долині річки Уж».
Володимир Шуваєв — фотожурналіст і комерційний фотограф із Києва. Співпрацює з міжнародними гуманітарними місіями та культурними фондами, міжнародними агенціями новин, публікувався у виданнях Time, The New York Times, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, de Volkskrant, «Сноб», «Коммерсант» і багатьох інших. Фотографії Володимира Шуваєва увійшли в топ-100 агентства France-Presse за 2014 рік.
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.