Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Мекка вуличної фотографії
    21 Лютого 2022

    Мекка вуличної фотографії

    Український документальний фотограф Михайло Палінчак — один із засновників групи «Українська вулична фотографія», яка об’єднує понад 15 тисяч поціновувачів стріт-фотографії. Він публікувався у The New York Times, Time, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, Spiegel та багатьох інших світових виданнях. Його фотографії зберігаються в приватних та музейних колекціях. Автор арт-буку «Обличчя Майдану» та фотокниги «Анамнез».

    Публікуємо його серію фотографій, знятих під час кількох поїздок до Нью-Йорка, і показуємо це місто таким, яким відчув його фотограф.

    «Перед тим як вперше потрапити в Нью-Йорк, я, здавалося, вже знав місто за фотографіями кумирів для багатьох фотографів — Гаррі Віногранда, Елліотта Ервітта, Альфреда Ейзенштадта, Джоела Меєровіца, Джеффа Мермельштейна та багатьох інших. Це знання схоже на знайомство із троюрідним дядечком. Ти знаєш, що він існує, за розповідями родичів та старими сімейними фотографіями, але ніколи особисто не бачив. У момент вашої першої зустрічі ти його впізнаєш, бо ж бачив багато разів, але він виявляється геть інакшим. Усе, що ти чув про нього до того, — лише примара, чужі спогади та фантазії, але не він сам. 

    Гаррі Віногранд якось сказав: “Я фотографую, щоб дізнатись, як світ буде виглядати на фотографії”. Так само і я: фотографую Нью-Йорк, щоб дізнатись, яким це місто закарбується на моїх світлинах. Я знайомлюсь та пізнаю його через власний видошукач й, одночасно, хочу запам’ятати, зберегти кожну мить разом. Як це часто буває з пам’яттю, з часом усе погане забудеться, а залишиться невеличка жменя спогадів — ці кілька фотографій. Таким я побачив Нью-Йорк».










    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00