Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Дві кімнати дитинства
    19 Березня 2020

    Дві кімнати дитинства

    Львівський фотограф Тарас Бичко працює у жанрі вуличної та документальної фотографії. Він є учасником міжнародного стріт-колективу «Little Box Collective» та співзасновником групи «Українська вулична фотографія», діяльність якої спрямована на розвиток і популяризацію вуличної фотографії в Україні, а також фіналістом міжнародних конкурсів Miami Street Photo Festival, London Photo Festival і Documentary Family Awards. Його роботи увійшли до збірки «100 Great Street Photographs». Ми публікуємо фотографічне дослідження Тараса про життя і зростання власних синів.

    «Якось у фотошколі мої студенти почали жалітися, що за роботою, щоденними справами та поганою погодою в них бракує часу для вуличної фотографії. Певно, розмірковуючи про це, я і придумав ідею проєкту “2ROOMS”. Вирішив документувати дорослішання власних дітей так, щоб це не було схоже на типовий сімейний фотоальбом. 

    Спостерігаючи за ними, я вихоплюю такі моменти, які і сам би хотів пам’ятати, якби йшлося про моє дитинство. Тому ніколи не стаю режисером сцени, натомість за допомогою композиції, світла і кольору будую кадр, цікавий із візуальної точки зору. Не нав’язую певного настрою або атмосфери, а намагаюся передати щоденне життя таким, яке воно є.

    Найбільша моя мотивація — зберегти для синів спогади через спостереження за їхнім повсякденням. “2ROOMS” — це насамперед про дітей. Тож якщо у серії з’являється мама чи тато, то переважно з композиційною метою. Присутність дорослих у кадрі часто руйнує атмосферу дитячого світу, який більше нікому, крім них, не зрозумілий.

    Я помітив, що фотопроєкт змінюється разом із дітьми. Що дорослішими вони стають, то складніше мені залишатися непомітним із камерою у руках. Замість вихоплених моментів буття дедалі більшає портретів. Тому, можливо, з часом мені доведеться повністю перейти на документування шляхом постановних кадрів. Але, у будь-якому разі, я хочу показати, що сімейна фотографія може бути цікавою не лише через спогади, які вона зберігає, а і з художньої точки зору».

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00