Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Ковток води
    3 Вересня 2021

    Ковток води

    Інша сторона зухвалої спецоперації у Кабулі. Наприкінці серпня бійці одного із загонів спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України допомогли врятувати з Афганістану 19 місцевих громадян, які співпрацювали з Канадою. 

    Наступного дня після теракту поблизу аеропорту Кабулу, коли загинули понад 170 осіб, українські військові пішки вийшли у місто, за номерними знаками знайшли мікроавтобуси з афганцями та провели їх до летовища. Зрештою, 27-28 серпня Україна евакуювала з Кабулу 256 осіб. Загалом за час загострення в Афганістані наша країна вивезла понад 700 осіб, але й це далеко не всі з охочих. 

    Попри увагу до спецоперації, за кадром досі залишалися пілоти — десятеро членів двох екіпажів 25-ї бригади транспортної авіації, які також були у Кабулі і напередодні теракту вже вивезли з Афганістану близько 90 осіб. 

    На унікальному знімку, зробленому у міжнародному аеропорту імені Хаміда Карзая, один із членів екіпажу Іл-76МД, названого на честь загиблого на Донбасі пілота 1-го класу Олександра Бєлого, ділиться з евакуйованими водою. Поки борт очікує дозволу на зліт, пасажири, серед яких діти та жінки, ховаються від палючого сонця під крилом літака. 

    —Іл-76МД — найбільший військово-транспортний літак, який є в Україні, — каже прессекретар Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. — Такий самий у червні 2014 року бойовики збили поблизу Луганського аеропорту. Тоді загинуло 40 десантників та дев’ятеро членів екіпажу, серед яких був і гвардії полковник Бєлий. Щоби наприкінці серпня наш літак міг взяти на борт більшу кількість пасажирів з Афганістану, йому дообладнали другу палубу та встановили додаткові лави. 

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00