Шпарина
Цю київську новобудову, що височіє над лівим берегом Дніпра, оточують ряди таких самих бетонних мурашників. Вони насуваються на місто у загрозливій, геометричній прогресії. Якби не арка, крізь яку видніється Велика лаврська дзвіниця (випадкова вдача чи задумка архітектора?), уявити світ поза межами цього спального району було би неможливо. Більд-редактор всеукраїнської газети «День» Микола Тимченко щодня намотує десятки кілометрів містом у пошуках вдалих кадрів. Його погляд вихоплює несподівані урбаністичні поєднання, що час від часу виникають у безкінечному вирі київської забудови.
«Нічого нового тут немає — таке було і півстоліття тому, коли у Києві почали зводити висотні будівлі. Звичний розвиток міського простору, де варварство і культура сходяться у химерному, безжальному танго. І все ж я думаю, що малоповерхова забудова — людяніша. Мені важко знаходитися поміж висотками — купами бетону, що плавляться на спеці та продуваються всіма вітрами в холоди. Втім, можливо, сучасним містянам затишно ховатись у мурашниках.
Ця споруда має гарний краєвид — Дніпро, за річкою сідає сонце… Мабуть, тамтешні мешканці переважно задоволені життям. Принаймні ті, у кого вікна виходять на правий берег. Мені чомусь подобається думати, що арку влаштували спеціально, хоча могли би втулити ще пару квартир: аби люди мали змогу вирватися і дивитись на Дніпро. Я обов’язково повернуся сюди у жовтні. Можливо, мені ще пощастить зловити у тій шпарині захід сонця».
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.