Site icon Reporters.

Дитинство за ґратами

Уперше британця Ґетіна Джонса засудили в 11-ть — за «неврівноважену поведінку». Наступного року хлопцем зайнялася служба опіки, у 13 його вигнали зі школи, а до колонії для неповнолітніх він потрапив вже у 14. Підліткові роки Ґетіна минули за ґратами. А як «доріс» до в’язниці для дорослих, його життя на десять років перетворилося на суміш героїну, злочинності й тюрми. У 20, вкотре стоячи перед черговим суддею, він заявив: «Ви бачите перед собою власне створіння». Натомість той, відкинувши будь-які розмови про реабілітацію та шанс отримати бодай якийсь фах і роботу, проголосив: «Твоя професія — злодій. Ти ніколи не станеш каменярем або сантехніком. Ти завжди будеш ніким».

Як показує статистика, попри медійно-політичне марнослів’я про підліткову злочинність та необхідність «жорсткого підходу», криміналізація та ув’язнення неповнолітніх у Великобританії призводять лише до збільшення кількості злочинів і жертв. Понад 40% британських підлітків, які пройшли систему кримінального правосуддя, порушують закон знову вже протягом року після звільнення, причому в середньому — по чотири рази на кожного колишнього в’язня. Самі ж британські колонії для неповнолітніх багато хто вважає небезпечнішими за тюрми для дорослих — випадки самогубства тут трапляються щомісяця.

Новий відвертий репортаж The Guardian про британську систему ювенальної юстиції та її сумні наслідки читайте мовою оригіналу за посиланням.

Ілюстрація: Martin Godwin / The Guardian