Site icon Reporters.

ЮНІСЕФ і криваве золото

Куб зі стороною близько 20 метрів, завважки 160 тисяч тонн — така маса чистого золота, добутого людством за всю історію. У ній все — від вашої обручки й до Голокосту та хрестових походів. Золото майже незнищенне і нікуди не зникає. «Кривавим» його називають, якщо заради нього вбивали, грабували, піддавали тортурам. Втім, після процесу очищення у печі афінажного заводу воно потрапляє на ринок позбавленим будь-якої історії та вини. Проба 999,99 — ні краплі бруду. Усі домішки, які могли би видати сумнівне походження металу, після афінажу зникають. Але не зникає пам’ять. Адже кров’ю заплямоване не золото  — а руки злочинців.

Який зв’язок між літнім представником однієї з найповажніших бізнес-сімей Німеччини, мисливицею за військовими злочинцями та повстанцями у Конго? У своєму репортажі, нагородженому Цюрихською журналістською премією, три автори об’єдналися, аби розслідувати вагу й чистоту золота у швейцарській афінажній індустрії та золотих копальнях Конго, де його добувають діти під дулами автоматів інших дітей — охоронців — під час однієї з найкривавіших воєн останніх двох століть.

Російське видання Colta.ru опублікувало найкращі історії швейцарського журналу «Репортажен» (Reportagen), знаного за свої високоякісні журналістські розслідування. Читайте одну з них у перекладі російською за посиланням.

Фото — AFP / East News