Site icon Reporters.

Хіросіма. Життя після вибуху

Кілька хвилин до вибуху, після вибуху й через рік — репортер Джон Герсі записав шість історій людей, які вижили під час ядерного бомбардування Хіросіми збройними силами США 6 серпня 1945 року. Катастрофа в Хіросімі забрала життя понад сотні тисяч людей. Ті, хто вижили, розповідають, як їм вдалося врятуватися. Важливою була найменша дрібниця — як ось, наприклад, місце, де людина перебувала у мить вибуху.

Героями репортажу, що став одним із найяскравіших прикладів «нової журналістики», є німецький католицький священик, вдова шевця, працівниця заводу, двоє лікарів та чиновниця. Автор збирався написати про наслідки вибуху для міста, про зруйновані будівлі та понівечену інфраструктуру. Проте в результаті спинився на головнішому — і написав про людей.

«Рівно о 8:15, 6 серпня 1945 року, за японським часом, у мить, коли над Хіросімою спалахнула ядерна бомба, міс Тошіко Сасакі, чиновниця з відділу персоналу олов’яного заводу в Східній Азії, щойно сіла в офісі заводу і повертала голову, щоб поговорити з дівчиною за сусіднім столиком. Тієї ж миті лікар Масакадзу Фудзі всівся й схрестив ноги, щоб почитати Осаку Асахі на ґанку своєї приватної лікарні, яка нависає над однією з семи дельтових річок, що розділяють Хіросіму», — так починається ця історія.

Читайте мовою оригіналу за посиланням.  


Фото — Rolls Press / Popperfoto / Getty.