Site icon Reporters.

Дорога на Ізюм

«П’ять важких місяців моя бригада воювала за Ізюм. 

За цей час ми не змогли просунутись вперед на 50 км. Мало того, спочатку нас вибивали, перемішували з землею, змушували відійти з певних ділянок. Ми чіплялися зубами, але нам вибивали зуби. Тіла деяких бійців ми змогли забрати тільки зараз. 

Звичайно, в такі моменти завжди не до журналістів. То ми сиділи у Барвінковому, десь поміж п’ятиповерхівками, біля зачиненого на замок підвалу, а поруч тривали шалені обстріли арти. Нас морозили, і ми не знали, куди сунутися. То ми їхали знімати ту ж таки арту, а по полю біля місця, куди ми прямували, почалися прильоти. Ми розверталися і їхали назад. Одного разу мій водій вивозив на нашому “Тобіку” хлопців, що вийшли з оточення. Тепер його товариш, який зміг тоді з нами зв’язатися і попросити про допомогу, хоче назвати сина Максимом — на його честь. 

А якось мене попросили організувати репортаж про дівчат на передовій. І виявилося, що всі дівчата з піхоти, які тоді спали мені на думку, поранені. Одна підірвалася в авто, на іншу від ракетного удару впала стіна, третя виїжджала з осколковим із поля бою і також підірвалася. Всі вони живі, відновлюються або вже відновилися. Але ж, блін…

Потім бригада почала оговтуватися, міцнішати і потроху просуватися вперед. Все це було не за три дні, звичайно. Але тиждень за тижнем, лісосмуга за лісосмугою, поле за полем. І ці корчі, до яких раніше нас завозили на 20 хвилин із величезним ризиком, вже стали не такими зловісними. І ми вже їздимо дорогою, яка раніше була передовою і яку штурмували російські танки. Тепер ці танки — наші трофеї. Знімаємо, як воюємо на них проти окупантів. 

А далі пішли села — Дібрівне, Мазанівка. Ворог відступив із Бражківки, Сулигівки. Ось ми впритул підійшли до Довгенького. Потроху-потроху… і бригаду перекидають на складніший напрямок. 

Ізюм звільнили силами інших підрозділів. Та коли у мене з’явилася можливість туди заїхати, я була щаслива. Адже це — перемога і моєї бригади.   

І ці фото — радше не про Ізюм, а про дорогу на Ізюм. Дорогу, на якій через уламки прокололася щотретя, якщо не щодруга автівка. Дорогу у страшенних вирвах. Дорогу, обабіч якої все ще лежать фугаси та нерозірвані “касетки”. З якої стирчать “Гради” та НУРСи. Де “пелюстками” засипані ділянки поруч із іржавою згорілою технікою, а у полях валяються довжелезні білі ракети. Ця дорога проходить повз церкву московського патріархату, з двоголовим орлом на дзвонах, яку російські окупанти самі ж і підірвали».


Читайте також:

Докази російського тероризму має бачити світ

Де починається інформаційна війна і закінчується авторське право. Історія прес-офіцерки